Ifjúsági sziget a kőbányai Halmajálison

A már hagyománnyá vált Május elsejei, kőbányai halászléfőző versenyen, számos szórakozási lehetőség mellett, idén is helyet kaptak a kerületi civilek. Idén új szintre lépve, közösen, változatos programmal vártuk, az eseményre kilátogató fiatalokat. Beszámoló!

Hatodszorra került megrendezésre a kőbányán méltán népszerűvé vált Halmajális, ahol már korán reggel, lelkes készülődés, és nagy nyüzsgés közepette foglaltuk el helyünket a számunkra kijelölt, nem túl nagy, de annál családiasabb placcon. Sátorállítás, kellékek kipakolása, és a regisztrációs pult elhelyezését követően, tíz órakor startoltunk. Az idei majálison hat kőbányai ifjúsággal foglalkozó szervezet dolgozott össze, mindenki saját programmal készült, a vártnál nagyobb számú, fiatalokból álló négyfős csapatok számára. Volt ügyességi, általános kvíz típusú játék, de aki tudását éppen Európai Uniós ismeretei terén kívánta felmérni, számukra is kreatív feladatokkal készültünk. Az egész esemény főszervezőjeként, a Radar Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda, egy minden korosztály számára érdekes, játékos feladattal készültünk, ami ráadásul látványosságával rengeteg majálisozót vonzott be, ifjúsági szigetünkre. Rögtön mellettünk foglalt helyet a Kontúr Közhasznú Egyesület standja, ahol ügyességi játékokban vehettek részt, a jelentkezők, a CIKK Egyesület sátránál, nemzetközi önkénteseink (akik a Európai Önkéntes Szolgálat, illetve az Erasmus+ program keretében járultak hozzá a rendezvény sikeréhez) segítettek fejleszteni a fiatalok nemzetközi ismereteit. A Pongrác Közösségi Ház is képviselte magát — igaz, tőlünk távolabb, a főző szekciót képviselve —, ők is aktívan részt vettek a vetélkedőben, míg a KÖKEF (Kőbányai Kábítószer Egyeztető Fórum) drogtotóval, és izgalmas, tudatos internethasználattal kapcsolatos társassal készültek. Végül, de nem utolsó sorban jelen voltak a Kőbányai Diák- és Ifjúsági Tanács önkéntesei is, akik sokszínű ügyességi feladattal színesítették a vetélkedőt.

IMG_7771

A csapatok a hat állomást végigjárva szerezhettek pontokat, így került sor kettő órakor az eredményhirdetésre, ahol az első három csapat komoly, és értékes díjazásban részesült, az Acapulco étterem felajánlásával többek között bowlingozási lehetőséget nyertek fiataljaink. Természetesen lehetősége volt mindenkinek versenyen kívül, csupán szórakozásból indulni, nekik is járt az apróbb ajándékokat tartalmazó „Radar ajándékcsomag”.

A verseny három első helyezettje:
I. helyezett:  Nightmare Team
II. helyezett: Kastaa
III. helyezett: Nagy négyes

IMG_7812

Összegezve egy nagyon jól sikerült eseményt tudhatunk magunk mögött, ennyi érdeklődőt, és versenyben résztvevő csapatot nem is álmodtunk, mikor belevágtunk a program szervezésébe. Nagyon örülünk, hogy a helyszínen jelen levő partner szervezetek is hasonló benyomással zárták ezt a vasárnapot. Így közösen, reméljük — csakúgy, mint a hagyománnyá vált Halmajális —, a mi civil terünk is tradícióvá válik. Legyen jövőre is miénk a tér!

Az esemény képgalériája elérhető a facebookon:

Az esemény támogatói:

Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ